Pasmo Biografie

poniedziałek, 18.03 23:55

Tajemnicze zniknięcie wielkiego fizyka

Co się stało z Ettore Majoraną? Wciągająca opowieść o życiu i tajemniczym zniknięciu jednego z najważniejszych naukowców XX wieku.
środa, 20.03 02:00

Mo Farah - wyścig życia

Dokumentalny portret jednego z największych biegaczy XXI wieku, zdobywcy czterech złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich i wielu innych sportowych nagród i...
czwartek, 21.03 01:15

Francuz, który zaprojektował Amerykę

Dokument opowiadający o Raymondzie Loewym, jednym z najważniejszych projektantów w XX wieku, nazywanym ojcem współczesnego designu.
sobota, 23.03 21:00

Ian Fleming - człowiek, który wymyślił Jamesa Bonda

Mężczyzna, który kochał piękne kobiety i wstrząśnięte Martini - dokumentalny portret Iana Fleminga, czyli człowieka, który stworzył Jamesa Bonda.
sobota, 23.03 22:00

Salman Rushdie - ścigany przez śmierć

Portret jednego z najbardziej znaczących pisarzy naszych czasów - autora "Szatańskich wersetów" i czterokrotnego laureata Nagrody Bookera.
poniedziałek, 25.03 01:40

Henri Rousseau. Jak rodziła się nowa sztuka

Dokument bada nieznane źródła inspiracji malarza, którego płótna skrywają jeszcze niejedną tajemnicę.
poniedziałek, 25.03 02:30

Książę Filip - walka o tron

Jedno z najbardziej szokujących małżeństw XX wieku. Jak to się stało, że Filip Mountbatten został mężem Elżbiety II? Skąd pochodzi, jak poznał przyszłą żonę i...
sobota, 30.03

Etgar Keret. Oparte na prawdziwej historii

Błyskotliwa biografia Etgara Kereta, fascynującego izraelskiego pisarza i człowieka, dla którego sensem życia jest opowiadanie historii.