⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

O Planete+

 

Planete+ poszerza horyzonty

Planete+ to polski kanał dokumentalny. Dowiesz się w nim o rzeczach, o których do tej pory nawet nie słyszałeś. Stawia trudne pytania, na które nie ma prostej odpowiedzi. Nie idzie na kompromisy. Prezentuje aktualne i intrygujące zagadnienia. Przedstawia nowe oblicza historii i odkrywa inne strony popkultury. To kanał dla ludzi, którzy chcą być zaskakiwani i chcą odkrywać otaczających ich świat. Co tydzień stacja oferuje blisko 10 godzin premierowych filmów w jakości HD w ramach wieczornych i popołudniowych pasm. Kanał jest dostępny - spośród platform cyfrowych - wyłącznie w nc+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Zasięg techniczny stacji to 4,5 mln gospodarstw domowych. Planete+ istnieje od 1996 roku.

Co na antenie?

Planete+ to ogromna różnorodność tematyczna: od sportów ekstremalnych i szokujących biografii, przez zagadki historii i zjawiska popkulturowe, aż po zachwycającą naturę i niezwykłe podróże. W eklektycznej ramówce stacji znajdują się także kontrowersyjne dokumenty oraz wybitne produkcje pokazywane i nagradzane na festiwalach całego świata. Jedyny kanał, gdzie można zobaczyć filmy górskie.

Większość filmów i serii Planete+ nie była dotąd emitowana przez żadną inną telewizję w Polsce. Stacja proponuje szereg pasm tematycznych: Nauka i technika, Szok dok, Historia, Biografie, Dzika natura, Odważni, Nie tylko seks, Hit Planete+.

Dostępność

Producentem i nadawcą Planete+ jest spółka ITI Neovision S.A., operator Platforma CANAL+ i nadawca kanałów: CANAL+, CANAL+ 1, CANAL+ Film, CANAL+ Seriale, CANAL+ Family, CANAL+ DOKUMENT, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 2, Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+ oraz teleTOON+. Wszystkie nadawane w jakości HD. Planete+ jest dostępne na kanale 27 i 75 w wersji HD.

Co poza anteną

Uzupełnieniem anteny jest serwis internetowy. Witryna www.planeteplus.pl znajdują się m.in: aktualny program kanału, obszerne artykuły oraz konkursy. Stacja obecna jest także w serwisie Facebook. Pod adresem www.facebook.com/planeteplus można znaleźć informacje o bieżących premierach i wydarzeniach antenowych, dyskusje na tematy społeczne, a także szereg konkursów i głosowania.

Historia

Planete+ istnieje od 1996 roku. Kanał nadawany jest w jakości HD, a programy nie są przerywane reklamami. W 2008 roku stacja została uhonorowana Hot BirdTM TV Excellence Award za "konsekwentnie od lat wysoki poziom programu, w którym znajdują się światowej klasy filmy dokumentalne oraz za nieoceniony wkład i oddanie dla filmu dokumentalnego". Ponadto Planete+ jest laureatem Hot BirdTM TV Award za rok 1999.

Planete+ jest dostępne - spośród platform cyfrowych tylko w nc+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Łączny zasięg stacji to prawie 4,5 mln gospodarstw domowych.

Znajdujący się w nazwie kanału "+" jest symbolem jakości i przynależności do platformy nc+ i rodziny kanałów produkowanych przez ITI Neovison, w tym CANAL+ i kanałów tematycznych: Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+, teleTOON+.

Partnerzy

Fundacja Widzialni zajmuje się przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej i administracji państwowej na problem wykluczenia cyfrowego oraz zainicjowanie ogólnopolskiej akcji promującej umożliwienie osobom zagrożonym tym zjawiskiem dostępu do informacji. Fundacja opracowała metodę badania serwisów www pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz ustanowiła certyfikat "Strona Internetowa bez Barier" przyznawany serwisom spełniającym światowe kryteria dostępności. Zainicjowała ogólnopolską akcję Telewizja bez Barier, której celem jest zwiększenie dostępności kontentu telewizyjnego dla osób niepełnosprawnych. Wspólnie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej opracowała certyfikat "Bez barier" dedykowany firmom telekomunikacyjnym. Jest członkiem wielu stowarzyszeń w tym Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ "[email protected]łość w sieci". Specjaliści Fundacji biorą udział w pracach nad kształtami ustaw i rozporządzeń w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz konsultacjach przy Prezydencie RP.


"WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie" to festiwal filmów dokumentalnych poświęconych problematyce praw człowieka. Festiwal należy prestiżowej międzynarodowej sieci festiwali filmowych o prawach człowieka "Human Rights Film Network", która zrzesza najważniejsze festiwale filmowe o tej tematyce.


Międzynarodowy festiwal "Spotkania z Filmem Górskim" odbywa się od 2006 roku. W czasie imprezy pokazywane są filmy o tematyce górskiej, odbywają się panele dyskusyjne i spotkania ze światowej klasy wspinaczami i himalaistami, a także imprezy integracyjne. Podczas festiwalu trwa Międzynarodowy Konkurs Filmu Górskiego.

 

Reklama

Inne kanały

CANAL+ Niesamowite emocje. Codziennie.
Oferta CANAL+ to 8 kanałów premium, w których znajdziesz kwintesencję tego, co jest najlepsze w telewizji: premiery największych i najgłośniejszych hitów kinowych, seriale, których nie zapomnisz, inspirujące programy dokumentalne, filmy animowane, światowe gale, a także największe wydarzenia i rozgrywki sportowe dostępne tylko w CANAL+.
ale kino+ Wybieramy to, co najlepsze w światowym kinie. >
Kuchnia+ Jedyny w Polsce kanał kulinarny, który dostarcza inspiracji i rozbudza apetyty. >
Domo+ Jedyny polski kanał przedstawiający inspiracje dla domu i ogrodu. >
Minimini+ Ceniony przez rodziców kanał dla dzieci w wieku przedszkolnym. Edukacyjne i bezpieczne programy dla najmłodszych. >
Teletoon+ Telewizja dla dzieci w wieku szkolnym. Najwyższej jakości animacje i programy autorskie. >