Miesiąc kobiet w Planete+

Głos kobiet w marcowej ramówce Planete+! Z okazji obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet, Planete+ zaprezentuje filmy opowiadające historie bohaterek, które swoimi dokonaniami na zawsze zapisały się w dziejach świata, choć czasami dopiero z perspektywy czasu znajdowały tam swoje miejsce. Premiery dokumentów opowiadających o wyjątkowych kobietach w każdy marcowy weekend o godzinie 22:00. Tylko w Planete+.

Madame Tussaud - woskowa legenda

Madame Tussaud - woskowa legenda

Skąd się wzięły salony figur woskowych? Kim była prawdziwa pani Tussaud? Niebywała biografia pewnej Francuzki, która z damy królewskiego dworu stała się w Anglii prawdziwą kobietą biznesu i prekursorką nowoczesnego przemysłu rozrywkowego.

Chanel nr 5 - wojna o zapach

Chanel nr 5 - wojna o zapach

Historia jednego z najsłynniejszych zapachów. Sekretne dzieło życia Coco Chanel, które zrewolucjonizowało przemysł perfumiarski i stało się przyczyną konfliktu i rozpadu firmy Chanel/bracia Wertheimer.

Eleanor Roosevelt - walcząc o prawa słabszych

sobota, 19 stycznia 19:00

Eleanor Roosevelt - walcząc o prawa słabszych

Dokumentalna biografia wielkiej damy Ameryki. Żona prezydenta, filantropka, feministka, kobieta o wielkim sercu, mocnym charakterze i bardzo światłym umyśle. To ona pierwsza powiedziała, że „Nikt nie może sprawić byś poczuł się gorszy bez twojego przyzwolenia”.

Królowa L'Oreala. Sekrety najbogatszej kobiety świata

Królowa L'Oreala. Sekrety najbogatszej kobiety świata

Burzliwe dzieje rodziny Bettencourt, twórców pierwszego wielkiego koncernu kosmetycznego l’Oreal, od roku 1904 do dzisiaj. Historia na przecięciu dziejów XX wieku, biznesu, polityki, socjologii, mody i kultury, usiana układami, skandalami i chciwością.

Karen Blixen, afrykański sen

Karen Blixen, afrykański sen

Znana pobieżnie z filmu Sydneya Pollacka „Pożegnanie z Afryką”. Wielka duńska pisarka, stylistka języka angielskiego, której afrykańska przygoda odmieniła losy światowej literatury. A przy okazji burzliwy, pełen namiętności życiorys kobiety wyrastającej ponad swą epokę.

Kobiety u władzy

Kobiety u władzy

Jak wyglądają możliwości kariery zawodowej kobiet w Europie? Praktyczne spostrzeżenia kobiet, którym udało się wejść na szczyty władzy w Niemczech, Francji i Hiszpanii. Pouczający dokument o tak zwanej „równości płci”.

Barbra Streisand - narodziny gwiazdy

Barbra Streisand - narodziny gwiazdy

Historia niebywałej kariery pewnej biednej, według niektórych niezbyt urodziwej, ale piekielnie utalentowanej żydowskiej dziewczynki z Nowego Jorku, której nic nie było w stanie powstrzymać przed zostaniem pierwszą kobiecą megagwiazdą muzyki rozrywkowej.

Dr Diamond. Mózg - moja miłość

Dr Diamond. Mózg - moja miłość

Kim była Marian Diamond? Czas ją poznać, bo to ona jako jedna z pierwszych rozpoczęła badania nad plastycznością ludzkiego mózgu. Niezwykła biografia kobiety o wielkiej wiedzy i jeszcze większej pasji.