⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Korona gór Polski – boso

Korona Gór Polski – boso

Klub Zdobywców Korony Gór Polski zakończył projekt, który zakładał pierwsze w historii przejście Koroną Gór Polski boso.

 

W ramach tego projektu Łukasz Mosak zdobył 28 górskich szczytów na boso w ciągu 9 dni. W wyprawie wspierali go Janek Pentz, Sławek Froch i Dariusz Załuski. Trasa była bardzo wymagająca. Do pokonania było 28 szczytów – około 12.000 m do góry i 250 km marszu oraz 3.000 km samochodem.

 

Za cel obrałem bardzo wymagającą drogę przez 28 szczytów Korony Gór Polski boso. Chodzenie boso po górach wzmacnia moją psychikę i zwiększa odporność na ból, co jest bardzo przydatne dla każdego alpinisty. Każdy krok postawiony stopą bez dodatkowej izolacji ma również dla mnie znaczenie mistyczne, wprowadza w moje życie naturalność obcowania z naszą planetą. Cieszę się, że udało się zdobyć wszystkie szczyty w założonym czasie

powiedział Łukasz Mosak