Filmy podobne

Galeria

  • Żony dyktatorów 2
  • Żony dyktatorów 2

Biografie

Żony dyktatorów 2

Żony dyktatorów 2 Żony dyktatorów 2 Żony dyktatorów 2 Joel Soler Francja 2017 Naiwne ofiary despotów czy świadome i oddane tyranki, w pełni podzielające poglądy swoich mężów? Kim były żony najkrwawszych satrapów XX wieku? Drugi sezon jednej z najpopularniejszych serii dokumentalnych ostatnich lat.

Despot Housewives 2

reżyser: Joel Soler

seria dokumentalna, Francja, 2017, 60 min.

Naiwne ofiary despotów czy świadome i oddane tyranki, w pełni podzielające poglądy swoich mężów? Kim były żony najkrwawszych satrapów XX wieku? Drugi sezon jednej z najpopularniejszych serii dokumentalnych ostatnich lat.

Urodzona w Tokio Naoko Nemoto, później znana jako Dewi, miała zaledwie 19 lat, kiedy poznała trzy razy od siebie starszego Sukarno, "wiecznego prezydenta" niepodległej Indonezji. Zakochała się od razu i bez wahania postanowiła dołączyć do pokaźnej już "kolekcji" żon. Po jego śmierci podróżowała po całym świecie. Stała się bywalczynią ekskluzywnych rautów i bohaterką wielu towarzyskich skandali. Już jako 50-latka pozowała w też w erotycznej sesji, która wywołała w Indonezji niemałe poruszenie. Duże kontrowersje od zawsze wzbudzała też druga bohaterka serii - Grace Mugabe, żona 93-letniego prezydenta Zimbabwe, słynąca m.in. z zamiłowania do luksusowych ubrań i podróży, a także ostrego temperamentu. Wielokrotnie oskarżano ją o udział w licznych skandalach korupcyjnych, a także... pobiciach. Widzowie Planete+ będą mieli okazję poznać historie obu kobiet już 4 listopada, w drugiej odsłonie mini-serii dokumentalnej "Żony dyktatorów". Twórcy serii zaprezentują również nieznane dotąd losy nazywanej "Panią Lenin" Nadieżdy Krupskiej czy Felicidad Noriegi, żony zmarłego w tym roku panamskiego dyktatora Manuela Noriegi.

Najbliższe emisje

Reklama