⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Hit Planete+

Zabójczy rap: kulisy śmierci Tupaca i Biggiego

Zabójczy rap: kulisy śmierci Tupaca i Biggiego Zabójczy rap: kulisy śmierci Tupaca i Biggiego Zabójczy rap: kulisy śmierci Tupaca i Biggiego Mike Dorsey USA 2015

Murder Rap: Inside the Biggie and Tupac Murders

reżyser: Mike Dorsey

film dokumentalny, USA, 2015, 114 min.

Dwa z najbardziej znanych nierozwiązanych przypadków morderstw w historii zbrodni amerykańskiej do tej pory budzą wiele kontrowersji. Dlaczego przez tyle lat nie udało się ująć sprawców obu tych zbrodni? Czy policja zrobiła wszystko co mogła? Wnikliwe dokumentalne śledztwo rzuca nowe światło na te skomplikowane sprawy.

Zabójstwa gwiazd rapu - Tupaca Shakura i Biggie'ego Smallsa - były przedmiotem wyczerpujących analiz, bezlitosnej spekulacji i nieefektywnych dochodzeń. Czy morderstwa dwóch czołowych amerykańskich raperów to naprawdę sprawy nierozwiązywalne? Reżyser dokumentu "Zabójczy rap: kulisy śmierci Tupaca i Biggiego" postanowił to sprawdzić i rozpoczął własne wnikliwie dokumentalne śledztwo. Twórca filmu korzysta z informacji pochodzących z setek plików z policyjnymi aktami sprawy, w tym też niepublikowanych nigdy wcześniej zeznań świadków obu zdarzeń. Obraz wzbogacają również wywiady z wiodącymi detektywami i specjalistami w dziedzinie kryminalistyki. Wnioski są zaskakujące, ale i niezwykle wiarygodne.

Najbliższe emisje

Reklama