⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

Galeria

  • Z Fidelem w sercu
  • Z Fidelem w sercu
  • Z Fidelem w sercu

 

Z Fidelem w sercu

Z Fidelem w sercu Z Fidelem w sercu Z Fidelem w sercu Goran Radovanovic Serbia 2011

With Fidel whatever happens

reżyser: Goran Radovanovic

film dokumentalny, Serbia, 2011, 47 min.

Sierra Maestra oddalone jest od Hawany o ponad osiemset kilometrów. Tu także jednak docierają echa przygotowań do 52. rocznicy rewolucji kubańskiej. Miejscowi pozostają niewzruszeni - na głowie mają inne problemy.

Sędziwy mężczyzna siada na równie wiekowy motocykl. Co jakiś czas musi z niego zejść, aby na nowo odpalić silnik. Dentysta stara się dotrzeć do kliniki, gdzie wśród pacjentów czeka m.in. mężczyzna nazwiskiem Vladimir Ilich Rodriguez. Autobus lekarza nie chce jednak ruszyć z miejsca. Tymczasem małżeństwo w średnim wieku spożywa śniadanie. Nie przeszkadza im mężczyzna w tle, rozmawiający przez ich telefon. To sąsiad. Przyszedł skorzystać z jedynego w okolicy aparatu.

"With Fidel Whatever Happens" to opowieść o codzienności kubańskiej prowincji. Tak żyje się w kraju, w którym brak wszystkiego oprócz anielskiej cierpliwości mieszkańców. Oni już przywykli. Rewolucja trwa. Pytanie tylko jak długo jeszcze.

CZYTAJ BLOGI PLANETE+

Najbliższe emisje

Reklama