⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • Wyprawa na krańce Układu Słonecznego
  • Wyprawa na krańce Układu Słonecznego
  • Wyprawa na krańce Układu Słonecznego

Nauka i technika

Wyprawa na krańce Układu Słonecznego

Destination Pluto: Beyond The Flyby

film dokumentalny, Francja, 2016, 52 min.

Naukowcy z NASA odkrywają świat, jakiego ludzkość dotąd nie widziała! Dzięki zespołowi prowadzącemu projekt New Horizons bogatsi jesteśmy o najnowsze odkrycia i obrazy z Plutona oraz obrzeży naszego Układu Słonecznego.

W zeszłym roku sonda New Horizons po dziewięcioletniej podróży wreszcie dotarła do celu - na ostatnią, niezbadaną dotychczas planetę Układu Słonecznego, na Pluton. Statek pokonał prawie 3 miliardy mil, omijając Jowisza i orbity Saturna oraz Neptuna, aż znalazł się w Pasie Kuipera. Był to bezprecedensowy lot, który przyniósł liczne kontrowersje i sprawił naukowcom NASA niejeden poważny kłopot. Ostatecznie jednak cała misja okazała się sukcesem większym, niż się spodziewano. Zostanie jednak zapamiętana przede wszystkim jako kamień milowy, który wyznacza historyczne zakończenie pobieżnego eksplorowania Układu Słonecznego przez ludzkość.

Najbliższe emisje

Reklama