⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

Witajcie w Egipcie

reżyser: Kamil Zachert

film dokumentalny, Polska, 2010, 74 min.

Turystyczne szlaki Egiptu skupiają się przede wszystkim wokół piramid i Sfinksa. A nie są to jedyne atrakcje kraju faraonów. O tym co można tam jeszcze znaleźć opowiada fascynujący dokument "Witajcie w Egipcie".

Filmowcy przyjeżdżają do Egiptu z zamiarem nakręcenia dokumentu o najciekawszych atrakcjach turystycznych Luksoru i Teb Zachodnich. W stolicy Egiptu, Kairze spotykają polskiego profesora Andrzeja Niwińskiego, kierownika Misji Skalnej w Deir el-Bahari, który od tego momentu staje się niejako przewodnikiem ekipy filmowej. Naukowiec zabiera twórców i tym samym widzów w zadziwiającą podróż po zabytkach starożytnego Egiptu. Dzięki temu widzowie mają okazję zobaczyć rzadko odwiedzane miejsca, takie jak: Karnak, świątynia w Luksorze, Ramesseum, czy Medinet Habu oraz grobowiec wezyra Rechmire.

Najbliższe emisje

Reklama