⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • W kupie siła - niebywała historia wydalania
  • W kupie siła - niebywała historia wydalania
  • W kupie siła - niebywała historia wydalania
  • W kupie siła - niebywała historia wydalania

Nauka i technika

W kupie siła - niebywała historia wydalania

W kupie siła - niebywała historia wydalania W kupie siła - niebywała historia wydalania W kupie siła - niebywała historia wydalania Thierry Berrod, Quincy Russell Francja 2007

The Fabulous Story of Poop

reżyser: Thierry Berrod, Quincy Russell

seria dokumentalna, Francja, 2007, 4x52 min.

Dokumentalna opowieść o jednym z najbardziej wstydliwych, ale jednocześnie interesujących wątków naszej cywilizacji - o wydalaniu. Wbrew tematowi opowiedziana kulturalnie i ze smakiem.

W samej tylko Francji, pół miliona osób pracuje pośrednio lub bezpośrednio w służbach miejskich, oczyszczalniach, recyklingu i wielu innych zawodach związanych z ekskrementami. Jednak w naszej kulturze i tzw. cywilizowanym społeczeństwie, swojska "kupa" nadal pozostaje tematem tabu. Twórcy serii "W kupie siła - niebywała historia wydalania" postanowili przełamać bariery i opowiedzieć widzom prawdziwie bajeczną i niezwykle ciekawą historię ludzi i ich... odchodów.

Najbliższe emisje

Reklama