⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • W KRAINIE MINIATUR
  • W KRAINIE MINIATUR
  • W KRAINIE MINIATUR

 

W KRAINIE MINIATUR

film dokumentalny, Polska, 2007, 18 min.

Czy w ciągu jednego dnia można zobaczyć Pałac i Kościół Królów Pruskich w Mysłakowicach, opactwo cysterskie w Krzeszowie, zamek Książ pod Wałbrzychem i wiele innych zabytków Dolnego Śląska?

Jest to możliwe dzięki Marianowi Piaseckiemu, który na wzór Mini Europy w Brukseli - kompozycji najpiękniejszych miniaturowych obiektów Europy, stworzył w Kowarach "Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska". Odwiedzający go mają możliwość zobaczyć różne obiekty zabytkowe takie, jak pałace, klasztory, kościoły, starówki miast dolnośląskich, odwzorowane z pietyzmem w skali 1:25. Są to m.in.: świątynia "Wang", ratusz i kamieniczki Lubomierza, obserwatorium na Śnieżce, ratusz w Kowarach, dom Gerharda Hauptmanna czy cerkiew pw. św. Archanioła Michała w Sokołowsku. Zwiedzający mogą również zapoznać się z przeszłością obiektów i ich walorami historycznymi.

Najbliższe emisje

Reklama