⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Historia

W imię niepokalanej

Au nom de Marie

reżyser: Dominique Gros

film dokumentalny, Francja, 2010, 96 min.

Matka Boska, niepokalana dziewica, niezmiernie ważny obiekt kultu w katolicyzmie i wzór do naśladowania, jaki Kościół od wieku przedstawia młodym kobietom. Kim jednak była Maria? Co wiemy na jej temat? I wreszcie, jaka relacja może łączyć ją z ludźmi XXI wieku?

"W imię niepokalanej" to szczególna opowieść o Marii, postaci biblijnej wykraczającej dalece poza ramy religii. Jak przekonują autorzy dokumentu w jej historii, licznych reprezentacjach i samym kulcie odnaleźć można wiele zaskakujących informacji. Aby lepiej poznać maryjny fenomen twórcy rozmawiają z teologami, filozofami i siostrami zakonnymi, analizując też dzieje dziewicy -Matki Bożej. Film przenosi widza do Betlejem, Rzymu, Syrii i Brazylii, a podróż ta - wzdłuż ścieżki wytyczonej na granicy rzeczywistości i legendy - uświadamia, że w większym stopniu niż wyidealizowanym obrazem obecnym w kościołach i muzeach Maria jest symbolem wzbudzającym żywe emocje wśród milionów ludzi.

Najbliższe emisje

Reklama