⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • W IMIĘ ANNY

Historia

W IMIĘ ANNY

En Memoire d'Anna

reżyser: Manon Loizeau

film dokumentalny, Francja, 2007, 30 min.

Reporterka Manon Loizeau wyrusza do Rosji, w podróż śladami niezależnej dziennikarki Anny Politowskiej, z którą przez lata współpracowała. Politkowska, czołowy krytyk polityki Władimira Putina i wojny w Czeczenii, dwa lata temu została zamordowana przez nieznanych sprawców.

Loizeau spotyka przyjaciół i współpracowników Anny oraz tych, których dziennikarka broniła za swego życia. Rozmawia z ludźmi, którzy usiłują kontynuować dzieło Politkowskiej pomimo tego, że dziennikarstwo to coraz bardziej niebezpieczny zawód w Rosji. Ekipa filmowa składa wizytę w redakcji "Nowej Gazety", ostatniej niezależnej gazety rosyjskiej oraz odwiedza reporterów moskiewskiego "Radia Echo", jedynej niezależnej stacji radiowej w tym kraju. Koledzy Anny Politkowskiej walczą o to, by pamięć o niej nie zaginęła i by wykryto sprawców jej zabójstwa. Wielu rosyjskich dziennikarzy straciło już życie za głoszenie swoich poglądów, a niektórzy z nich są siłą zamykani w zakładach psychiatrycznych lub innych miejscach odosobnienia.

Najbliższe emisje

Reklama