⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

W HUNTSVILLE NIC NOWEGO

reżyser: Stephane Benamou

film dokumentalny, Francja, 1999, 50 min.

Film o przerażającym dniu codziennym więźniów skazanych na karę śmierci i niebezpieczeństwach, jakie pociąga za sobą ten nieskuteczny, bo nie zmniejszający liczby przestępstw, sposób karania zbrodniarzy.

W Amerykańskim stanie Teksas przestępca może być skazany na karę śmierci. W Huntsville, małej miejscowości położonej na jego terenie, znajduje się więzienie, w którym przebywa kilka tysięcy więźniów. Wśród nich jest Thomas, który dostał wyrok śmierci kilkanaście lat temu. Termin egzekucji był przekładany 9 razy. Thomas twierdzi, że jest niewinny, ale nie stać go na dobrego adwokata. Jego żona przeprowadziła się do Huntsville, aby być blisko męża.

W filmie opowiadającym o Thomasie, wypowiadają się ludzie walczący o zniesienie kary śmierci w Stanach Zjednoczonych, bo w kraju respektującym prawa człowieka nie ma dla niej miejsca. Ponadto, wielu czarnoskórych i biednych oskarżonych nie stać na zapewnienie sobie obrony, mogą więc zostać skazani nie popełniwszy żadnej zbrodni.

Najbliższe emisje

Reklama