⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

W HOŁDZIE CYGAROM

Smoke. A celebration of the cigar

reżyser: Kevin Fox

film dokumentalny, Kanada, 2004, 47 min.

Cygaro zajmuje wśród używek szczególne miejsce. Kojarzy się z luksusem, egzotyką, latynoskim stylem życia... Film Kevina Foxa jest wyczerpującym i zajmującym wykładem o legendarnych cygarach z Kuby.

Dokument przedstawia najlepszych kubańskich specjalistów od zwijania tytoniowych liści oraz znanych plantatorów tytoniu z regionu Pinar del Río, wielkiego ośrodka produkcji słynnych na cały świat cygar. Autorzy filmu odwiedzają również historyczne fabryki La Corona i Partagas w Hawanie. Analizują proces ręcznego wyrobu cygar oraz zgłębiają tradycje najbardziej renomowanych marek. Starają się dowiedzieć jak najwięcej o tym, jak wybierać, przechowywać oraz palić cygara. Przy okazji pobytu na Kubie mają okazję poznać również moc latynoskich emocji oraz niespożytą energię Kubańczyków, dzięki której mieszkańcy wyspy podbijają serca całego świata.

Najbliższe emisje

Reklama