⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • W harmonii z przyrodą

 

W harmonii z przyrodą

W harmonii z przyrodą W harmonii z przyrodą W harmonii z przyrodą Jerzy Wosik, Janusz Ulatowski Polska 2008

reżyser: Jerzy Wosik, Janusz Ulatowski

film dokumentalny, Polska, 2008, 35 min.

Już Seneka Młodszy głosił, że "cała harmonia świata składa się z elementów sprzecznych". Do owej harmonii dodajmy jeszcze piękno i otrzymamy niezwykle zróżnicowany, zaskakujący kontrastami krajobraz, od Pojezierza Drawsko-Kaszubskiego po Pobrzeże Bałtyckie, Jastrzębią Górę, Puck i Hel.

Stąd, na południe, poza Gdańsk ciągnie się pas polodowcowych, morenowych wzgórz, poprzecinanych wąwozami, rzeczkami i porośniętych zróżnicowanymi lasami. Bliskość Trójmiasta i dużej liczby innych miejscowości wywiera ogromną antropopresję na przyrodę, stwarzając istotne zagrożenie dla bytu wielu gatunków flory i fauny. Leśnicy starają się zminimalizować ów niepożądany wpływ, a pomaga im w tych działaniach Oliwsko-Darżlubski Leśny Kompleks Promocyjny. Jak każdy LKP ma on wpisane w statut także działania proekologiczne, jednak powołanie Leśnych Kompleksów Promocyjnych miało głównie na celu promowanie nowości technologicznych, biologicznych i naukowych w nadleśnictwach prowadzących gospodarkę leśną.

Najbliższe emisje

Reklama