⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • W google nasza ufność
  • W google nasza ufność

 

W google nasza ufność

W google nasza ufność W google nasza ufność W google nasza ufność Geoff Thompson Australia 2013

In Google We trust

reżyser: Geoff Thompson

film dokumentalny, Australia, 2013, 40 min.

Każdego dnia o każdej godzinie nasze poczynania w sieci są nagrywane i przetwarzane. Żyjemy w czasach, w których dane dotyczące naszej codziennej aktywności mają ogromną wartość. Twórcy dokumentu, przy pomocy ekspertów od śledzenia przepływu danych w sieci, pokazują, jak duże korporacje i rząd kontrolują nasze poczynania w internecie.

Twórcy dokumentu towarzyszą zwykłej australijskiej rodzinie w ciągu typowego dla nich dnia. Sprawdzają, kto ich podgląda, kontroluje, gromadzi prywatne dane a następnie dowolnie je przetwarza. Każdego dnia największe światowe korporacje, z których usług korzystają miliony, zbierają dane z internetu. Niechętnie ujawniają cel tego procesu. Wyciągi z kart kredytowych, hasła czy domowe adresy - wszystkie dane wykorzystywane są bez naszej zgody. "W sieci nic nie jest darmowe; kiedy decydujemy się na korzystanie z niepłatnych usług, sami stajemy się produktem, który ktoś wykorzystuje" - mówi Alastair MacGibbon z Centrum ds. Bezpieczeństwa w Internecie. Wyjaśnia on, jak filmy oferujące coś za darmo czerpią korzyści ze sprzedaży naszych danych. Ale nie jesteśmy tylko i wyłącznie celem działań marketingowych. Rządy poszczególnych państw również monitorują nasze poczynania w sieci.

Najbliższe emisje

Reklama