⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • W głąb oceanu. Wędrówka kropli wody
  • W głąb oceanu. Wędrówka kropli wody
  • W głąb oceanu. Wędrówka kropli wody
  • W głąb oceanu. Wędrówka kropli wody

Nauka i technika

W głąb oceanu. Wędrówka kropli wody

W głąb oceanu. Wędrówka kropli wody W głąb oceanu. Wędrówka kropli wody W głąb oceanu. Wędrówka kropli wody Marc Jampolsky Francja 2013

Realm of the Oceans/Voyage Au Coeurs Des Oceans

reżyser: Marc Jampolsky

film dokumentalny, Francja, 2013, 56 min.

W ostatnich latach naukowcy, motywowani drastycznymi zmianami klimatu, zaczęli badać wielkie prądy oceaniczne. Za pomocą nowoczesnych technologii starają się zrozumieć ich niesamowitą złożoność, mając nadzieję, że pomoże im to w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

Połowa tlenu, którym oddychamy, pochodzi z mórz i oceanów. Produkują go glony i inne rośliny morskie. Istnienie tych organizmów jest ściśle zależne od ruchu prądów oceanicznych. Gdy zostanie zachwiany ten delikatny ekosystem, równowaga na lądzie również się zdestabilizuje. Naukowcy starają się zrozumieć i rozszyfrować działania prądów oceanicznych, żeby przewidzieć możliwe radykalne zmiany warunków życia na Ziemi.

Najbliższe emisje

Reklama