⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • W CZTERECH ŚCIANACH
  • W CZTERECH ŚCIANACH

 

W CZTERECH ŚCIANACH

W CZTERECH ŚCIANACH W CZTERECH ŚCIANACH W CZTERECH ŚCIANACH Alexandra Westmeie Niemcy 2007

Allein In vier Wänden

reżyser: Alexandra Westmeie

film dokumentalny, Niemcy, 2007, 86 min.

120 dzieci. 120 historii, w które trudno uwierzyć. Mają za sobą kradzieże, morderstwa. Nie mają nawet 14 lat, a wolą siedzieć za kratkami w uralskim więzieniu niż żyć na wolności. Tutaj mogą być tym, czym naprawdę są - dziećmi.

Właśnie przywieźli Loszę. Nie pozwolili mu się nawet pożegnać z matką. Dwa lata go nie zobaczy - takie jest prawo. Losza, łykając łzy, próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji. Tola ma 14 lat i zabójstwo na koncie. Niedługo wyjdzie. Nie ma jednak dokąd pójść. Mieszkańcy wioski, z której pochodzi, nie znają litości. "Nie chcemy szczeniaka. Niech zginie". 120 dzieci. Możemy widzieć w nich bandytów, lecz jeśli nikt nie zobaczy w nich dzieci, nie pomoże wyrwać się z zaklętego koła przestępczości, po latach, już jako dorośli, znowu wrócą do więzienia.

Film był prezentowany na MFF w Sundance (World Cinema Competition), MFF w Locarno 2007 (Grand Price Tygodnia Krytyki) oraz 5. FF PLANETE DOC REVIEW.

Najbliższe emisje

Reklama