⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • W cieniu wraków
  • W cieniu wraków
  • W cieniu wraków

Nauka i technika

W cieniu wraków

W cieniu wraków W cieniu wraków W cieniu wraków Andrzej Misiuk Polska 2010

reżyser: Andrzej Misiuk

film dokumentalny, Polska, 2010, 25 min.

Tajemnica, przygoda, nauka nurkowania wrakowego oraz odkrywanie tajemniczych losów statków i ludzi - ofiar katastrof to główne aspekty 5-odcinkowej serii dokumentalnej Andrzeja Misiuka.

Eksploracja wraków, tzw. "żelaznej rafy" oraz głębin Morza Czerwonego to wyzwanie podjęte przez grupę szkoleniową płetwonurków. Wśród podwodnych kolosów na ich drodze znalazł się 150-letni brytyjski żaglowiec Carnatic, w chwili tragedii przewożący 40 000 funtów sztab miedzi i złota, statek parowy Thistlegorm - odkryty przez pracowników wielkiego podróżnika Jacquesa Cousteau, zbombardowany w 1942 roku i spoczywający na dnie z kompletnym transportowym ładunkiem militarnym, a także prom Salem Express, wraz z którym zatonęło tysiąc ludzi. Co czuje człowiek w bezpośrednim zetknięciu z podwodnymi tragediami? Opowiadają o tym instruktorzy i niedoświadczeni kursanci warsztatów wrakowych. Ponadto seria ukazuje sploty skomplikowanych sytuacji politycznych, finansowych oraz uwarunkowań historycznych, które doprowadziły do zatonięcia statków.

Najbliższe emisje

Reklama