⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Historia

W CIENIU CZECZEŃSKIEJ WOJNY

reżyser: Gustavo Cortes

film dokumentalny, Hiszpania, 52 min.

Prawie 200 tysięcy Czeczeńców uciekło z nękanej ciągnącą się latami wojną ojczyzny do Moskwy. Chociaż życie w nieprzyjaznym i dyskryminującym ich społeczeństwie rosyjskiej stolicy nie jest łatwe, wolą je od koszmaru wojennej zawieruchy.

Film przedstawia świat czeczeńskich uchodźców przez pryzmat ich opowieści. Czeczeńskim uchodźcom trudno jest wtopić się w ludność wielomilionowej Moskwy. Wciąż muszą stawiać czoła niechęci sąsiadów, którzy podejrzliwie traktują ludzi o kaukaskich rysach twarzy. Gustavo Cortes postanowił zarejestrować na taśmie zwierzenia moskiewskich Czeczeńców, aby poruszyć w ten sposób temat jednej z najmniej znanych zachodniej społeczności wojen XX i XXI wieku i mówić o jej strasznych konsekwencjach. Reżyser próbuje uświadomić widzom, że to, co mieszkańcy krajów Zachodu wiedzą o zbrojnym konflikcie na Kaukazie, to tylko czubek góry lodowej.

Najbliższe emisje

Reklama