⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

W BEZLITOSNYM SŁOŃCU

film dokumentalny, Wlk. Brytania, 52 min.

Dokument poświęcony zwierzętom Afryki Zachodniej, gdzie w czasie suchej pory roku tylko specjalne przystosowanie do gromadzenia zapasów wody może uchronić je przed śmiercią.

Wraz z końcem okresu deszczowego, wszystkie afrykańskie stworzenia przygotowują się na nadejście suszy. Stosowane przez nie strategie przetrwania są tak różne, jak różne są gatunki zamieszkujące te obszary. Mysz gromadzi poranną rosę, układając przy wejściu do swej nory maleńkie kamyczki. Żaby, pokrywają swoje ciała śluzem, a następnie zakopują się w piachu, aby w ten sposób zachowujać wilgoć. Jednak, nie wszystkie gatunki są w równym stopniu przygotowane do walki z upałem. Wiele z nich, jak na przykład hipopotamy czy sumy,pada jego ofiarą. Szukając schronienia przed słońcem, zakopują się w błocie, które staje się dla nich śmiertelną pułapką, gdy wysycha na kamień w palącym żarze.

Najbliższe emisje

Reklama