Galeria

  • Vidal Sassoon. Rewolucja na głowie
  • Vidal Sassoon. Rewolucja na głowie
  • Vidal Sassoon. Rewolucja na głowie
  • Vidal Sassoon. Rewolucja na głowie
  • Vidal Sassoon. Rewolucja na głowie

 

Vidal Sassoon. Rewolucja na głowie

Vidal Sassoon. Rewolucja na głowie Vidal Sassoon. Rewolucja na głowie Vidal Sassoon. Rewolucja na głowie Craig Teper USA 2010

Vidal Sassoon. The Movie

reżyser: Craig Teper

film dokumentalny, USA, 2010, 90 min.

Vidal Sassoon - mężczyzna, który zmienił świat za pomocą pary nożyczek.

"Jeśli wszyscy mówią ci, że coś jest niemożliwe, nie wierz im, to nonsens. Jeśli uda ci się wejść w głąb siebie, to możesz tam odnaleźć coś co cię zaskoczy" - w tych słowach Vidala Sassoona zawiera się całe jego spojrzenie nie tylko na modę fryzjerską, ale i na życie.
Rozciągający się na przestrzeni 80 lat historii kultury i mody dokument o słynnym brytyjskim fryzjerze jest wyjątkową opowieścią, jak dzięki wizji i ciężkiej pracy można przejść drogę od biedy do bogactwa i sławy. Urodzony w 1928 roku w Londynie Sassoon ma korzenie zarówno żydowskie, jak i hiszpańskie. Wychowany w skrajnej biedzie przebywał przez kilka lat w sierocińcu. Pierwsze kroki we fryzjerstwie stawiał w salonie Raymonda Bessone'a, bez którego, jak sam przyznał, nie osiągnął by tak dużo. Popularność zdobył w latach 60., kiedy to znana wśród gwiazd stała się jego autorska wersja fryzury zwanej "bob cut". Inspirowany nowoczesną architekturą wprowadził do kobiecych fryzur geometryczne kształty i cięcia, rewolucjonizując tym samym ówczesną modę. Dzięki temu podejściu Sassoon szybko zyskał olbrzymią sławę, która w latach 80. zaowocowała podpisaniem kontraktu z firmą Procter&Gamble, co z kolei stało się przepustką do świata wielkiego biznesu.
Dokument jest wyjątkowym zapisem życia genialnego fryzjera, który według znawców zmienił nie tylko światową modę, ale wpłynął także na styl życia kobiet i stał się jednym z ludzi, którzy wywołali rewolucję kulturową lat 60. Twórcy filmu śledzą krok po kroku historię Sassoona, począwszy od jego biednego dzieciństwa, poprzez walkę z faszyzmem w izraelskiej armii, na kreowaniu nowego porządku świata mody kończąc.
Film uzyskał status Oficjalnej Selekcji na festiwalu filmowym w Tribece.

Najbliższe emisje

Reklama