Filmy podobne

poniedziałek, 19.02 23:00
wtorek, 20.02 11:00
czwartek, 22.02 11:20
piątek, 23.02 10:35
sobota, 24.02 15:00
-
-

Dzika natura

Ushuaia, czyli wszystko w naturze 4

Ushuaia, czyli wszystko w naturze 4 Ushuaia, czyli wszystko w naturze 4 Ushuaia, czyli wszystko w naturze 4 Gilles Santantonio Francja 2006

Ushuaia Nature

reżyser: Gilles Santantonio

dokument, Francja, 2006, 45 min.

To nie jest kolejny serial przyrodniczy - podkreślają twórcy cyklu "Ushuaia, czyli wszystko w naturze". Ich dzieło ma do zaoferowania widzowi coś znacznie więcej niż atrakcyjne pejzaże z dalekich krain. To wielka odyseja po świecie, którego urzekające piękno nie jest w stanie zbawić go od zniszczenia.

Nicolas Hulot to legenda francuskiego ruchu ekologicznego. Ten kawaler Legii Honorowej jest człowiekiem o niepoślednich zasługach w swoim kraju w promowaniu idei ochrony środowiska. Tym razem Hulot zabiera widzów w wielką wyprawę w odległe zakątki Ziemi. W każdym z odcinków serii odwiedza egzotyczne miejsca, poznając przy tym rolę, jaką w biologicznym systemie planety odgrywają woda, różnorodność, słońce, wulkany, lód itp. Olśniewające krajobrazy Etiopii, magiczna pustynia Jemenu i zielone oazy dawnych posiadłości królowej Saby, zamieszkane przez małpy naczelne równiny środkowej Afryki czy pacyficzne wysepki, zadziwiające biologiczną różnorodnością gatunków niespotykanych nigdzie indziej. To tylko kilka z miejsc, które odwiedził Nicolas Hulot. Był także nad brzegami rzeki Mekong w Kambodży, na gigantycznym obszarze lęgu flamingów w Botswanie, w niezbadanych lasach deszczowych Amazonii oraz w parku narodowym Kasanka w Zambii, stanowiącym dom dla 8 milionów nietoperzy. Wszystko zaś wspaniale sfilmował i opatrzył wnikliwym komentarzem. Jak utrzymują pomysłodawcy serialu, w tym sam charyzmatyczny Hulot, efekty ich wysiłków mają rozbudzać wyobraźnię, poruszać serce i docierać do umysłów odbiorców. Jeżeli dzięki serii "Ushuaia" nabiorą oni przekonania o cudowności zamieszkiwanej przez nich planety, to znaczy, że cykl spełnił swoje zadanie. Bo poczucie niezwykłości stanowi pierwszy krok na drodze do poszanowania, na jakie zasługuje dzika przyroda.

Najbliższe emisje

Reklama