⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • USA - Bóg dał nam broń
  • USA - Bóg dał nam broń
  • USA - Bóg dał nam broń
  • USA - Bóg dał nam broń

Szok Dok

USA - Bóg dał nam broń

The US and Their Guns: An American Story

film dokumentalny, Francja, 2019, 52 min.

Dokument "USA - Bóg dał nam broń" jest dochodzeniem w sprawie skandalicznie łatwego dostępu do broni w Stanach Zjednoczonych oraz lobbingu Narodowego Związku Strzeleckiego, zrzeszającego ponad 5 milionów Amerykanów.

Dwa lata temu Nikolas Cruz legalnie nabył półautomatyczny karabin. Z bronią w ręku wkroczył do swojego starego liceum w mieście Parkland na Florydzie i zabił 17 osób, w tym uczniów oraz nauczycieli. Po tym tragicznym wydarzeniu uczniowie postanowili podjąć głos w tej sprawie i zorganizować największe jak do tej pory demonstracje sprzeciwiające się powszechnemu dostępowi do broni. Na celownik został również obrany National Rifle Association, czyli amerykański odpowiednik Narodowego Związku Strzeleckiego. NRA jest najpotężniejszą siłą, z ponad 5 milionami członków, lobbującą za tak otwartym i powszechnym dostępem do broni.

Najbliższe emisje

Reklama