⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

TAJEMNICA ŚWIĄTYNI SŁOŃCA

reżyser: Roland Theron

film dokumentalny, Francja, 1993, 55 min.

Według legendy Inków, na początku było jezioro Titicaca. Z gór wyłonił się następnie Manco Capac, którzy założył miasto Cuzco. Tam zbudowano Świątynię Słońca, w której przechowywane były legendarne już zbiory inkaskiego złota.

Podczas hiszpańskiej konkwisty Inkowie ukryli swoje bogactwa. Jedynie niewielką część złota wydano najeźdźcom jako okup za uwięzionego władcę Atahualpa. Reszta zniknęła w tajemniczy sposób.

Pięć wieków później, Ricardo Alvarez, peruwiański etnolog, zaprasza do Peru francuską ekipę aby wspólnie przeprowadzić wyprawę naukową mającą na celu wyjaśnienie tej wielowiekowej zagadki. Zaprzyjaźnione plemię Quechuas, potomkowie Inków, pokazali mu bowiem niesamowitą grotę, w której znajdują się prowadzące pod ziemię schody wykute w kamieniu. Jak głosi legenda większość śmiałków, którzy odważyli się zejść na samo dno groty, nigdy stamtąd nie powróciła, a ci którzy wrócili i opowiadali o salach pełnych złotych figurek i ozdób, umierali niespodziewanie wkrótce po wyjściu ...

"Tajemnica Świątyni Słońca" to film dokumentalny, który ogląda się jednak jak prawdziwy film przygodowy!

Najbliższe emisje

Reklama