Filmy podobne

wtorek, 20.02 09:30
wtorek, 20.02 16:00
sobota, 24.02 11:35
niedziela, 25.02 02:00
-
-

Historia

Sześciu wspaniałych z Manchesteru United

Sześciu wspaniałych z Manchesteru United Sześciu wspaniałych z Manchesteru United Sześciu wspaniałych z Manchesteru United Ben Turner, Gabe Turner Wlk. Brytania 2013

The Class of 92'

reżyser: Ben Turner, Gabe Turner

dokument sportowy, Wlk. Brytania, 2013, 100 min.

Dokument, w którym David Beckham, Nicky Butt, Ryan Giggs, Gary Neville, Phil Neville, Paul Scholes opowiadają o wspólnych początkach kariery piłkarskiej i niezniszczalnej przyjaźni.

David Beckham, Nicky Butt, Ryan Giggs, bracia Gary i Phil Neville'owie oraz Paul Scholes - te sześć nazwisk zna każdy miłośnik klubu piłkarskiego Manchester United, ale również każdy, kto sympatyzuje z futbolem w ogóle. Pamiętanych i do dziś uwielbianych graczy rocznika 92' łączy to, że byli podopiecznymi legendarnego trenera sir Aleksa Fergusona, odnosili wielkie sukcesy z "Czerwonymi Diabłami", ale również godnie występowali w reprezentacji Anglii. Jednak przede wszystkim grupę łączyła i łączy do dziś wielka młodzieńcza przyjaźń. I właśnie tego dowiadujemy się z filmu.

Piłkarzy poznajemy poprzez rozmowy z nimi oraz archiwalne i nieznane szerszej publiczności materiały filmowe. Bohaterowie wspominają drogę od młodzieńczych marzeń, wspólnego kibicowania ukochanym zespołom, treningów, po największe sukcesy w światowym futbolu. Ich opowieść ma w tle odradzający się kulturowo Manchester z muzyką m.in. Stone Roses, Oasis, twórczością Danny'ego Boyla ("Trainspotting") i innych postaci, jak Steve Coogan czy Alan Partridge.

Ciekawym aspektem filmu są anegdoty opowiadane przez sześciu z Manchesteru United oraz ich kolegów czy przeciwników z boiska, a wśród nich Erika Cantonę i Zinedine'a Zidane'a, pierwszego trenera młodzieżowego Erika Harrisona, wspomnianego już Danny'ego Boyla czy ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira.

Najbliższe emisje

Reklama