Galeria

  • Stonehenge - podróż w głąb historii
  • Stonehenge - podróż w głąb historii
  • Stonehenge - podróż w głąb historii
  • Stonehenge - podróż w głąb historii

Historia

Stonehenge - podróż w głąb historii

Stonehenge - podróż w głąb historii Stonehenge - podróż w głąb historii Stonehenge - podróż w głąb historii Jeremy Turner Wielka Brytania 2014

Stonehenge Empire

reżyser: Jeremy Turner

dokument, Wielka Brytania, 2014, 2x52 min.

Nowe dowody, rekonstrukcje, skomplikowana technika - wszystko to zostało użyte, by odkryć zaginioną cywilizację. Twórcy mieli dostęp do największych zbiorów i badań archeologicznych, jakie zebrano w Stonehenge.

Stonehenge to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli na świecie. Mimo wielu badań, nigdy nie znaleziono odpowiedzi dlaczego została wybudowana w południowej Anglii, 13 km od miasta Salisbury w hrabstwie Wiltshire. Jak udało się postawić tak ogromną megalityczną budowlę? Jaki był tego cel? I wreszcie - kim byli ludzie, którzy zbudowali Stonehenge? W 2010 roku międzynarodowy zespół archeologów rozpoczął badania mające na celu rozwiązanie tych zagadek. Naukowcy wykorzystali szereg nowoczesnych technologii i zrobili najbardziej wnikliwą analizę tego miejsca, jaką kiedykolwiek zrobiono. Dokument Jeremy'ego Turnera przedstawia widzom ich odkrycia.

Najbliższe emisje

Reklama