SAMOTNA PLANETA. WIETNAM

reżyser: Jez Higham

serial dokumentalny, Wlk. Brytania, 1994, 46 min.

Zaproszenie do podróży dookoła świata wraz z PLANETE i bohaterami tej fascynującej, 39-cio odcinkowej serii. Będziemy uczestniczyć w niesamowitych przygodach, wyruszymy w najodleglejsze zakątki naszego globu, zwiedzimy Wietnam, Alaskę, Gwatemalę, Australię...

Wraz z bohaterką kolejnego odcinka serii, Justine, wyruszymy do Wietnamu. W Hanoi Justine wsiada do najszybszego pociągu w kraju, którego zawrotna prędkość dochodzi do... 33 km/h!

Jako Amerykanka, Justine zapoznaje się z mroczną historią kontaktów amerykańsko - wietnamskich, związaną z haniebną wojną, jaka rozegrała się na terytorium tego kraju. Zwiedza podziemne tunele, w których ukrywali się Wietnamczycy. Obecnie stanowią one jedynie atrakcję turystyczną. Za niewielką opłatą goście mogą nawet zapoznać się z mechanizmem osławionych w czasie wojny automatów Kałasznikowa. Pewien problem stanowi bariera językowa. Niedogodności rekompensuje jednak życzliwa postawa Wietnamczyków w stosunku do cudzoziemców. Niezapomnianych wrażeń z podróży dostarczy przede wszystkim wizyta w zatoce, która pamięta tragiczne wydarzenia wojenne. W czasie spotkania z przywódcą pewnego miasteczka, położonego w górskich rejonach kraju, Justine dowiaduje się, że jest drugą Amerykanką, która odwiedziła to miejsce od czasów wojny.

Najbliższe emisje

Reklama