⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

SAMOTNA PLANETA - POŁUDNIOWY ZACHÓD USA

reżyser: Mark Soldinger

film dokumentalny, Wlk. Brytania, 1997, 48 min.

Relacja z podróży do Stanów Zjednoczonych.

Bohaterka niniejszego filmu rozpoczyna swoją podróż w Gallup, na granicy Nowego Meksyku, gdzie bierze udział w rdzennie amerykańskiej, międzyplemiennej uroczystości. W ciągu sześciu dni Justine uczestniczy w indiańskim rodeo, kosztuje przysmaków rdzennie amerykańskiej kuchni i przygląda się zadziwiającym tańcom plemiennym.

Stąd nasza bohaterka wyrusza pociągiem w kierunku północno - wschodnim, do Santa Fe, gdzie przesiada się na motorower, którym dojeżdża do Taos. Tu ma okazję zwiedzić tak zwane "earthships" - domy wybudowane całkowicie z materiałów wtórnych. Z Taos wraz z Justine podążamy do położonego na południu Roswell, miejsca, w którym w 1947 roku widziano UFO.

Następnie uczestniczymy w wyścigach kaczek. W stanie Arizona spotykamy kilku kowbojów i udajemy się konno na pustynię. Justine wymienia motorower na samochód i zabiera pasażera, który zgadza się na partycypowanie w kosztach podróży do Sedony. W New Age, stolicy Sedony dowiadujemy się, że samochód Justine rozpadnie się za sześć do ośmiu miesięcy. Dzień później podróżniczka pozostawia go w garażu, a sama łapie okazję do Peach Springs na zachód od Wielkiego Kanionu, który podziwiamy z helikoptera. Po odebraniu samochodu z garażu, Justine wyrusza w kierunku Las Vegas, a następnie do Black Rock Desert, gdzie kończymy naszą podróż, uczestnicząc w Burning Man Festival. Można tu znaleźć cuda i cudeńka!

Najbliższe emisje

Reklama