⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

SAMOTNA PLANETA. JAPONIA

reżyser: Brian Hill

serial dokumentalny, Wlk. Brytania, 1995, 52 min.

Zaproszenie do podróży dookoła świata wraz z PLANETE i bohaterami tej fascynującej, 39-cio odcinkowej serii. Będziemy uczestniczyć w niesamowitych przygodach, wyruszymy w najodleglejsze zakątki naszego globu, zwiedzimy między innymi Wietnam, Alaskę, Gwatemalę, Zimbabwe, Australię...

W kolejnym odcinku zwiedzimy Japonię.

Rozpoczniemy od wizyty w stolicy. Tokio to prawdziwa, tętniąca życiem metropolia. Nasz przewodnik Ian uda się najpierw do baru, w którym kelnerkami są Europejki. Są tutaj taką atrakcją, że japońscy biznesmeni gotowi są słono płacić w barze, aby tylko móc z nimi pokonwersować. Snobizm ?

Podczas pobytu w Tokio nie można nie pójść do parku Yoyogikoen, gdzie spotkać można zawsze grupy japońskiej młodzieży.

Po stolicy, pora na zwiedzanie reszty kraju. Na początek Ian kieruje się na wyspę Kiusiu, leżącą na południu. Tam udaje się na Górę Aso, aby obejrzeć malowniczy wulkan. Później zwiedzamy Nagasaki - miasto, które stało się znane całemu światu jako ofiara wybuchu bomby atomowej. Dalej, Ian dociera do Kagoshimy, gdzie poznaje życie nocne miasta, kosztuje tradycyjnych potraw z ryb. Kolejnym etapem podróży jest Okinawa, a w końcu wyspy Yaema.

Najbliższe emisje

Reklama