SAMOTNA PLANETA. INDONEZJA

reżyser: Ian Cross

serial dokumentalny, Wlk. Brytania, 1994, 46 min.

Zaproszenie do podróży dookoła świata wraz z PLANETE i bohaterami tej fascynującej, 39-cio odcinkowej serii. Będziemy uczestniczyć w niesamowitych przygodach, wyruszymy w najodleglejsze zakątki naszego globu, zwiedzimy Wietnam, Alaskę, Gwatemalę, Australię...

W pierwszym odcinku serii naszym przewodnikiem jest Mark Crowdy.

Wyprawa rozpoczyna się w Indonezji, a dokładnie na wchodzącej w skład archipelagu wyspie Lombok. Zamieszkująca ten obszar ludność jest w większości muzułmańska. Turystyka rozwija się tu bardzo prężnie, nie powodując jednakże przepadku dawnych tradycji.

Mark wyrusza na spotkanie lokalnego plemienia - Sasak. Jego członkowie odsłaniają przed nim tajniki tradycyjnej sztuki walki, wykorzystującej kije, na które szaman rzuca czar tak aby mogły strzec walczących żołnierzy i chronić ich przed ewentualnymi ranami. Wraz z bohaterem filmu udamy się także na szczyt jednego z czterystu wulkanów Indonezji (Rinjani), miejsca modlitw i medytacji. Kolejnym etapem podróży będzie wyspa, na której znalazła idealne warunki egzystencji największa jaszczurka świata, o zębach ostrych niczym brzytwy, zwana przez mieszkańców wyspy "smokiem". Niezwykle ciekawym miejscem są jeziora siarkowe, u wybrzeży których, według legendy, spotykają się dusze zmarłych. Tysiąc kilometrów dalej znajdują się wyspy u wybrzeży których można spotkać różnorodne formy podwodnego życia. Ze stolicy tego archipelagu, Ambon, Mark udaje się do Timor, a następnie do Roti, najbardziej na południe wysuniętego obszaru Indonezji, gdzie plaże są puste, nie niepokojone przez turystów.

Najbliższe emisje

Reklama