⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

SAMOTNA PLANETA. INDIE PÓŁNOCNE, OD WARANASI DO HIMALAJÓW

reżyser: Stephen Lennhof

serial dokumentalny, Wlk. Brytania, 1994, 47 min.

Zaproszenie do podróży dookoła świata wraz z PLANETE i bohaterami tej fascynującej, 39-cio odcinkowej serii. Będziemy uczestniczyć w niesamowitych przygodach, wyruszymy w najodleglejsze zakątki naszego globu, zwiedzimy między innymi Wietnam, Alaskę, Gwatemalę, Zimbabwe, Australię...

Bohater kolejnego odcinka, Andrew Daddo, wyrusza w podróż po północnej części Indii. Kosztuje specyficznych hinduskich potraw. Mieszkańcy tych terenów podpowiadają jak skutecznie chronić się przed amebami oraz odradzają jedzenie mięsa. Andrew udaje się następnie do Taj-Mahal. Uczestniczy w festiwalu zorganizowanym dla uczczenia narodzin Krishny. W Delhi nasz podróżnik kupuje trzy metry materiału, który oddaje krawcom. Kilka godzin później może już odebrać dwie nowe koszule (kosztują go one jedynie 20 franków). Kolejnym punktem programu jest podróż... na grzbiecie słonia. Aby odpocząć Andrew zatrzymuje się w świętym mieście Rishikesh. Tani nocleg i dobrą kolację znajduje w tak zwanym "Ashram" - centrum medytacji. Po odpoczynku Andrew udaje się w kierunku Himalajów. Ostatnim etapem podróży jest Tybet.

Najbliższe emisje

Reklama