SAMOTNA PLANETA: HISZPANIA PÓŁNOCNA

reżyser: Dominique Allan

serial dokumentalny, Wlk. Brytania, 1997, 48 min.

Kolejny film z serii dokumentów o podróżach do ciekawych zakątków świata jest zaproszeniem do Hiszpanii.

Kraj ten przyciąga każdego roku sześćdziesiąt milionów turystów oferując im wielką różnorodność sposobów spędzenia czasu. Przewodnikiem podczas tej wycieczki po kraju korridy i flamenco jest Shilpa Mehta, oprowadzająca nas po północnej części Hiszpanii.

Nasza trasa rozpoczyna się w Barcelonie, kulturalnej i artystycznej stolicy państwa. Wśród architektury o oszałamiającej urodzie spotykamy tancerzy flamenco. Następnym przystankiem jest Pampelune, największe miasto regionu Nawarra. W tym uroczym miejscu bierzemy udział w wyścigach byków. W nadmorskim kurorcie Hiszpanii Shilpa próbuje regionalnej specjalności kulinarnej, a następnie udaje się na wycieczkę rowerową do narodowego rezerwatu Somiedo.

Madryt - tu, w samym sercu pięknej Hiszpanii poznajemy młodziutkich adeptów szkoły matadorów i zaznajamiamy się z podstawowymi technikami, które trzeba opanować, jeśli się chce zostać matadorem. Wreszcie wyruszamy śladem licznych pielgrzymek, które niezmiennie, każdego roku, odwiedzają Santiago de Compostela, gdzie właśnie ma miejsce święto religijne. Podróż kończymy w miejscowości nad brzegiem Atlantyku, która nawet przez Hiszpanów nazywana jest "końcem świata".

Najbliższe emisje

Reklama