⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

SAMOTNA PLANETA : GÓRY SKALISTE

reżyser: Peter Boyd McLean

serial dokumentalny, Wlk. Brytania, 1996, 47 min.

Na przestrzeni 1600 km rozciągają się Góry Skaliste. Najlepszym okresem do odwiedzenia tych okolic jest pierwsza połowa października.

Wraz z realizatorami niniejszego filmu udamy się do czterech stanów: Dakoty Południowej, Wyoming, Montana i Idaho. Na terenie Dakoty znajdują się monumentalne rzeźby przedstawiające oblicza czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych: Waszyngtona, Jeffersona, Lincolna i Roosvelta. Podobizny te symbolizują wielkość amerykańskiej demokracji. Kilka kilometrów dalej Indianie wyrzeźbili w skałach twarz jednego z wielkich wodzów plemiennych. Każdego roku w okolice te przyjeżdża 300 tysięcy miłośników motorów.

Montana jest stanem niezwykle ważnym dla amerykańskiej historii. To właśnie tu znajduje się słynny park Yellowstone, dający schronienie wielu ginącym gatunkom fauny i flory.

Rezerwaty przyrody stanowią także wielką atrakcję Idaho. Turystów przyciągają do tego miejsca szczególnie obchodzone hucznie religijne święta, bogato oprawiane tańcami i śpiewami.

Najbliższe emisje

Reklama