⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

SAMOTNA PLANETA. AUSTRALIA

reżyser: Philippa Robinson

serial dokumentalny, Wlk. Brytania, 1995, 46 min.

Zaproszenie do podróży dookoła świata wraz z PLANETE i bohaterami tej fascynującej, 39-cio odcinkowej serii. Będziemy uczestniczyć w niesamowitych przygodach, wyruszymy w najodleglejsze zakątki naszego globu, zwiedzimy między innymi Wietnam, Alaskę, Gwatemalę, Zimbabwe, Australię...

Jan Wright rozpoczyna swoją podróż na zachodzie Australii. Uczestniczy w festiwalu country. Po koncercie przychodzi kolej na spotkanie z amatorami surfingu, jednego z najpopularniejszych sportów w Australii. Podróżując na południe Ian odkrywa narodowy park w Mont Buffalo. Jedną noc spędza pod gołym niebem. W Melbourne próbuje pracować przygotowując drinki w pewnej kawiarni. Wydaje mu się, że nawet maszyna do kawy go nie lubi! Na szczęście ma jeszcze tyle gotówki, żeby wsiąść w autobus i pojechać do Victorii. W Tasmanii Ian spotyka imponujące stado kangurów. Podróż kończy się mało optymistycznie - wizytą w więzieniu Port-Arthur.

Najbliższe emisje

Reklama