⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Nauka i technika

SAMOLOTY RAF-U. POWIETRZNI MŚCICIELE

reżyser: J.D. Jones

serial dokumentalny, USA, 1997, 60 min.

Seria filmów przedstawiająca największe osiągnięcia angielskiego lotnictwa (Royal Air Force - RAF) w czasie II wojny światowej.

Najbardziej chwalebny okres działalności RAF-u zamyka bohaterska obrona Wlk.Brytanii, w lecie 1940 roku. Zaledwie kilku śmiałków zdołało przeszkodzić Niemcom w zdobyciu kraju, ostatniego w Europie punktu oporu wobec niemieckiej okupacji. Rola RAF-u w dziele walki z niemieckim najeźdźcą jest bezsprzecznie nieoceniona. Jednak historiografowie często zapominają, że w skład tego legendarnego lotnictwa wchodzili doskonali piloci różnych narodowości. Jednym z nich jest Francuz, znany pisarz, Antoine de Saint - Exupery, który pilotował samoloty zwiadowcze w 1939 i 1940 roku. On i podobni mu śmiałkowie przyczynili się do pogromu armii faszystowskiej w czasie II Wojny Światowej.

Najbliższe emisje

Reklama