Galeria

  • Samba we mnie
  • Samba we mnie
  • Samba we mnie

 

Samba we mnie

Samba we mnie Samba we mnie Samba we mnie Georgia Guerra-Peixe Brazylia 2010

O Samba Que Mora Em Mim

reżyser: Georgia Guerra-Peixe

film dokumentalny, Brazylia, 2010, 72 min.

Jest wiele tańców latynoamerykańskich: rumba, cha-cha, pasodoble, jive, ale mało który może równać się z gorącą i fascynującą sambą.

Rio de Janeiro uznawane jest za światową stolicę samby. Każdego roku przez kilka dni na ulice miasta wylewają się różnobarwne korowody, pełne niezwykłych dekoracji, wśród których zmysłowo ruszają się tancerki oraz tancerze. Liczne brazylijskie szkoły samby przygotowują się do tego wydarzenia na długo przed karnawałem. Dla każdej z nich te kilka dni jest swoistym tanecznym egzaminem. W Brazylii samba to jednak nie tylko taniec. Wiążą się z nią trudne do opisania emocje i wartości.

Reżyserka filmu Georgia Guerra-Peixe zabiera widzów w przedkarnawałową podróż po Mangueira Hill w Rio de Janeiro. Miejscu, w którym trwają przygotowania do największego wydarzenia roku. Autorka przyznaje, że karnawał i samba zawsze wiele znaczyły dla niej oraz jej rodziny. Wracając w rodzinne strony stara się odkryć magię samby, jej unikalny urok i atmosferę. Rozmawia z tancerzami, nauczycielami oraz zwykłymi ludźmi, pytając ich o to czym właściwie jest samba.

Najbliższe emisje

Reklama