Filmy podobne

środa, 26.02 11:00
piątek, 28.02 11:00
-
-

Galeria

  • Saga rodu Bhutto. Polityka we krwi
  • Saga rodu Bhutto. Polityka we krwi
  • Saga rodu Bhutto. Polityka we krwi

Historia

Saga rodu Bhutto. Polityka we krwi

Saga rodu Bhutto. Polityka we krwi Saga rodu Bhutto. Polityka we krwi Saga rodu Bhutto. Polityka we krwi Arnaud Mandagaran Francja 2011

La Saga des Bhutto ou la politique dans le sang

reżyser: Arnaud Mandagaran

film dokumentalny, Francja, 2011, 56 min.

Zaledwie w wieku 35 lat Benazir Bhutto została pierwszą kobietą, która objęła rządy w muzułmańskim kraju, Pakistanie. Zginęła w wyniku zamachu w 2007 roku, podczas kampanii, gdy starała się o zwycięstwo po raz trzeci.

Losy jej rodziny można porównać do klanu Kennedych lub Ghandich. Pełno w nich polityki, tajemnicy, krwi i śmierci. Ojciec Benazir Bhutto, Zulfikar Ali Bhutto, został oskarżony o zabójstwo i wyrokiem sądu wojskowego w kwietniu 1979 roku powieszony. Jej brata, Shahnawaza Bhutto zamordowano w niewyjaśnionych okolicznościach we Francji w 1985 roku. Drugiego brata, Murtaza Bhutto zabito w Pakistanie w 1996 roku. Zamachu na życie samej Benazir dokonano w 2007 roku. Dziś żyje tylko siostra słynnej pani premier i trójka jej dzieci. Co ciekawe, w Pakistanie zabójstwo na tle politycznym zobowiązuje do kontynuowania działalności po zmarłym. Syn Benazir Bhutto, Bilawal Zardari zastąpił ją na stanowisku przewodniczącego PPL, a jej mąż od 2008 roku jest prezydentem Pakistanu.

CZYTAJ BLOGI PODRÓŻNICZE PLANETE+

Najbliższe emisje

Reklama