Filmy podobne

piątek, 17.01 20:00
piątek, 24.01 02:00
niedziela, 26.01 01:00
-
-

Galeria

  • Rajdowe życie Paula Newmana
  • Rajdowe życie Paula Newmana
  • Rajdowe życie Paula Newmana
  • Rajdowe życie Paula Newmana
  • Rajdowe życie Paula Newmana

Biografie

Rajdowe życie Paula Newmana

Rajdowe życie Paula Newmana Rajdowe życie Paula Newmana Rajdowe życie Paula Newmana Adam Carolla, Nate Adams Stany Zjednoczone 2015

Winning: The Racing Life of Paul Newman.

reżyser: Adam Carolla, Nate Adams

dokument, Stany Zjednoczone, 2015, 83 min.

35-letnia kariera kierowcy rajdowego jednego z naprawdę największych gwiazdorów Hollywood. Szybkie auta i filantropia - czyli jak Paul Newman umiał łączyć w swym błyskotliwym życiu sportową pasję i społeczną powinność.

Świat zna Paula Newmana głównie jako aktora kreującego wybitne rolę na ekranie oraz zdobywcę Oscara® za "Kolor pieniędzy". Newman był również kojarzony ze względu na swoją działalność filantropijną - na cele charytatywne przekazał w sumie ponad 430 milionów dolarów. Jednak niewielu wie, że aktor z zamiłowania był kierowcą rajdowym. Tak bardzo oddał się temu hobby, że niemal zaprzepaścił swoją karierę aktorską. Newman ścigał się od 1969 roku, przez 35 lat, w tym okresie czterokrotnie wygrywając mistrzostwa kraju. W 1979 roku ukończył na drugim miejscu 24-godzinny wyścig Le Mans, który polega na przejechaniu jak największej liczby okrążeń w ciągu doby.

Najbliższe emisje

Reklama