PLANETE Ekstra: "Dubaj. Miasto marzeń"

PLANETE Ekstra: "Dubaj. Miasto marzeń" PLANETE Ekstra: "Dubaj. Miasto marzeń" PLANETE Ekstra: "Dubaj. Miasto marzeń" Robert Tutak Polska 2011

reżyser: Robert Tutak

wywiad, Polska, 2011, 10 min.

"Teraz mam wrócić do Dubaju, ale boję się, że mogą mnie zaaresztować" - mówi Robert Tutak, reżyser emitowanego na antenie PLANETE filmu "Dubaj. Miasto marzeń" to miasto tysięcy marzeń. Problem w tym, że nie wszystkie się spełniają.

Robert Tutak jest polskim reżyserem mieszkającym na stałe w Nowym Jorku. Ukończył łódzką "filmówkę", a obecnie jest profesorem filmoznawstwa w Brooklyn College na Uniwersytecie Nowojorskim. W 2008 roku wyjechał do Dubaju, gdzie zorganizował warsztaty filmowe dla tamtejszych studentów, w których uczestniczyli m.in. Agnieszka Holland i Allan Starski. Jednocześnie bez zgody władz zajmował się kręceniem filmu o wykorzystywanych przez szejka azjatyckich robotnikach.
Specjalnie dla PLANETE udzielił krótkiego wywiadu, w którym opisuje kulisy przygotowywania dokumentu oraz głęboko skrywaną, lecz tragiczną sytuację w Dubaju - mieście marzeń.

Od lat dwunastu
Film w formacie 16:9.

Najbliższe emisje

Reklama