⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

czwartek, 1.10 11:25
piątek, 2.10 21:00
-
-

Galeria

  • Pierre Richard - komik dyskretny
  • Pierre Richard - komik dyskretny
  • Pierre Richard - komik dyskretny

Biografie

Pierre Richard - komik dyskretny

Pierre Richard: The Quiet One

film dokumentalny, Francja, 2018, 52 min.

Kim jest tak naprawdę słynny francuski komik Pierre Richard? Czy jest kultową postacią, którą sam wymyślił i dla której często zakładał kostiumy i maski?

Twórcy dokumentu "Pierre Richard - komik dyskretny" przedstawiają legendę oryginalnej francuskiej komedii filmowej - artysty, który stał się ulubieńcem publiczności na prawie cztery dekady. Pierre Richard był aktorem, scenarzystą, reżyserem, twórcą kina komediowego szczególnie lubianego i oglądanego przez Polaków w latach 70. i 80. Wiele jego klasycznych komedii zrodziło hollywoodzkie remaki, choć w większości nie dorównują one oryginałowi. Richard jest także ostatnim wielkim przedstawicielem klasycznej burleski. Komedia to gatunek, który uczynił go sławnym, ale stał się dla niego jednocześnie przekleństwem. Ekranowy Pierre Richard i ten w życiu to dwie kompletnie różne osoby. Skupiając się głownie na nieznanej stronie francuskiego komika, twórcy filmu rysują portret wrażliwego i dyskretnego poety, którego złożoność, artystyczne pragnienia zostały przyćmione przez ogrom jego sukcesu.

Najbliższe emisje

Reklama