⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
© Fremantlemedia
 

 

Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła

Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła David Schaye, Alec Michod, Bruce Hall USA 2018 Światowy przywódca, którego wpływy obejmują armię, politykę i religię, wciąż pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych postaci.

Pope: The Most Powerful Man in History

reżyser: David Schaye, Alec Michod, Bruce Hall

seria dokumentalna, USA, 2018, 45 min.

Światowy przywódca, którego wpływy obejmują armię, politykę i religię, wciąż pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych postaci.

W Archiwach Watykańskich piętrzą się dokumenty poświęcone każdemu kolejnemu papieżowi, a mimo to informacje dotyczące zwierzchnika Kościoła katolickiego są skrzętnie skrywane przed światem zewnętrznym. W bezprecedensowej produkcji wyjawione zostaną sekrety, które dopiero niedawno ujrzały światło dzienne. Wśród wykorzystanych materiałów znajdują się wywiady z ekspertami i przedstawicielami Kościoła, którzy na co dzień współpracują z papieżem oraz niepublikowane dotąd, świeżo odtajnione dokumenty archiwalne.

Najbliższe emisje

niedziela, 27 września 21:15

niedziela, 27 września 22:00

niedziela, 04 października 21:15

Reklama