Galeria

  • Obóz "Victory", Afganistan
  • Obóz "Victory", Afganistan
  • Obóz "Victory", Afganistan
  • Obóz "Victory", Afganistan
  • Obóz "Victory", Afganistan
  • Obóz "Victory", Afganistan

 

Obóz "Victory", Afganistan

Obóz "Victory", Afganistan Obóz "Victory", Afganistan Obóz "Victory", Afganistan Carol Dysinger USA 2010

Camp Victory, Afghanistan

reżyser: Carol Dysinger

film dokumentalny, USA, 2010, 57 min.

Generał Fazaludin Sayar, walczący w różnych kampaniach od trzynastego roku życia, jest żywym świadectwem trzech dekad wojen targających Afganistanem. Dziś, zdeterminowany, by stworzyć afgańską armię, zrobi to w porozumieniu z zachodnimi siłami lub na przekór im.

Ludzie Sayara - w większości niepiśmienni, niezdyscyplinowani poborowi - mają stworzyć narodową armię Afganistanu. Zadanie ich przeszkolenia otrzymują Amerykanie - najpierw Gwardia Narodowa z Vermontu, ale przybysze czują się bezradni wobec panującej wśród miejscowych korupcji i przestępczości. Dowódca kolejnego kontyngentu, pułkownik Shute - pomimo braku doświadczenia w walce - wydaje się znaleźć posłuch u Sayara. Wkrótce jednak Afgańczycy przechodzą pod kuratelę Włochów. Sayar nie jest tym jednak zachwycony - jego determinacja powoli zmienia się we frustrację...
"Obóz "Victory", Afganistan" to film o konflikcie kultur, idei i typowym konflikcie militarnym. W miarę jak obserwujemy perypetie związane ze szkoleniem Afgańczyków, ukazują nam się burzliwe losy ich dowódcy, a wraz z nimi najnowsza historia kraju, który latami nie mógł zaznać pokoju.

Najbliższe emisje

Reklama