Galeria

  • Obóz 14. Strefa totalnej kontroli
  • Obóz 14. Strefa totalnej kontroli
  • Obóz 14. Strefa totalnej kontroli
  • Obóz 14. Strefa totalnej kontroli
  • Obóz 14. Strefa totalnej kontroli

Hit Planete+

Obóz 14. Strefa totalnej kontroli

Obóz 14. Strefa totalnej kontroli Obóz 14. Strefa totalnej kontroli Obóz 14. Strefa totalnej kontroli Marc Wiese Niemcy 2013

CAMP 14 - Total Control Zone

reżyser: Marc Wiese

film dokumentalny, Niemcy, 2013, 104 min.

Dokument wobec którego nie można przejść obojętnie. Wstrząsające wspomnienia uciekiniera, któremu jako jednemu z nielicznych udało się zbiec z północnokoreańskiego obozu koncentracyjnego, w którym do tej pory żyje ok. 40 000 więźniów.

Bohaterem filmu "Obóz 14. Strefa totalnej kontroli" jest 30-letni Shin Dong-Huyk, który urodził się i wychował w północnokoreańskim obozie reedukacji. Zmuszony do pracy w wieku lat sześciu, cierpiał z powodu głodu, bicia i tortur. Przez całe swoje życie zdany był tylko na łaskę zdemoralizowanych i równie styranizowanych strażników. Nie znał innego życia niż obozowe. W wieku 23 lat, z pomocą starszego więźnia, udało mu się zbiec. Przez wiele miesięcy jeździł po Korei Północnej i Chinach, aż wreszcie do Korei Południowej. Zderzenie z rzeczywistością było dla niego wstrząsające. "Obóz 14. Strefa totalnej kontroli" to dokumentalna opowieść o niewyobrażalnej tyranii. Obraz uzupełniony został również o wyznania dwóch byłych północnokoreańskich oficerów.

Najbliższe emisje

Reklama