OBLICZA ZBRODNI. MARTWI ŚWIADKOWIE

reżyser: Colleen Toomey

serial dokumentalny, Wlk. Brytania, 1995, 49 min.

We współczesnym świecie zbrodnia dominuje we wszystkich serwisach informacyjnych.

Od seryjnych morderstw po malwersacje finansowe, od wojen do międzynarodowego handlu narkotykami, kryminalny proceder, jak nigdy dotąd destabilizuje społeczeństwa świata. W konfrontacji z tym faktem rządy i policje wielu krajów odwołują się do nauki, aby poznać przyczyny zbrodni. Niniejsza seria obserwuje poczynania naukowców pragnących odpowiedzieć na pytanie: Czy, i w jaki sposób można zapobiegać popełnianiu najcięższych zbrodni?

Wzbudzająca podejrzenia grupa turystów z Hong Kongu naprowadziła policję z Miami na trop największego fałszerstwa kart kredytowych wszechczasów - w ciągu zaledwie trzech dni upłynniono 650 tysięcy dolarów. Obecnie fałszerstwa są powszechniejsze niż napady, a oszuści, podobnie jak policja, wykorzystują nowoczesną technologię. Komputery umożliwiają produkcję fałszywych dokumentów. Kradzione telefony komórkowe zapewniają dealerom anonimowość.

Niniejszy film wprowadza nas w świat służb specjalnych walczących z oszustwami oraz odsłania kulisy działań naukowców i przestępców. Stawką jest bezpieczeństwo światowego systemu finansowego.

Najbliższe emisje

Reklama