Galeria

  • Obama z Bronxu
  • Obama z Bronxu

Hit Planete+

Obama z Bronxu

Obama z Bronxu Obama z Bronxu Obama z Bronxu Ryan Murdock Stany Zjednoczone 2014

Bronx Obama

reżyser: Ryan Murdock

dokument, Stany Zjednoczone, 2014, 55 min.

Louis Ortiz, portorykański robotnik z Bronxu pewnego dnia zgolił brodę i przyjrzał się sobie w lustrze. Wyglądał jak Barack Obama.

Życie Louis Ortiz zmieniło się w 2008 roku, gdy zgolił brodę i uświadomił sobie, że wygląda jak prezydent Stanów Zjednoczonych - Barack Obama. Spojrzał w lustro i nie zobaczył siebie, bezrobotnego mężczyzny, w średnim wieku. Zobaczył nadzieję na zarobienie pieniędzy i lepszą przyszłość dla siebie i swojej córki.

Ten dokument opowiada dziwną i nieprawdopodobną opowieść o sobowtórze jednego z najpotężniejszych ludzi na świecie. Wykorzystując to podobieństwo Ortiz stara się zarobić jak najwięcej, żeby ziścić swój amerykański sen. Reżyser Ryan Murdock poświęcił trzy lata na zrobienie tego dokumentu. Obserwował swojego bohatera, gdy ten przechodził transformację w trakcie wyborów w 2012 roku i podczas pierwszej kadencji Obamy.

Oprócz Ortiza w filmie można zobaczyć jego managera, który cały czas popycha Louisa by był "bardziej jak Obama", konkurencyjnego sobowtóra "Billa Clintona" i "Mitta Romneya", który stawa wszystko na jedną kartę by zrobić karierę. Murdock pokazuje zarówno komiczne oblicze całej sytuacji, jak i zastanawia się nad tym co oznacza być kimś kim naprawdę się nie jest.

Najbliższe emisje

Reklama