⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

sobota, 26.09 16:00
niedziela, 27.09 16:00
czwartek, 1.10 12:40
piątek, 2.10 08:55
-
-

Dzika natura

Narodziny pandy

Petit Panda

film dokumentalny, Francja, 2018, 52 min.

"Narodziny pandy" to dokumentalny film dla całej rodziny, który opowiada o ciężkiej, aczkolwiek sukcesywnej pracy zoologów oraz ekologów nad zachowaniem gatunku, który jeszcze chwilę temu był skrajnie zagrożony wyginięciem.

Pandy wielkie, inaczej zwane niedźwiedziami bambusowymi, to przepiękne stworzenia, które są z natury łagodne i nie rwą się do bitki, a z niedźwiedziami łączy je jedynie budowa układu pokarmowego. Niestety te wyjątkowe zwierzęta jeszcze do niedawna były "skrajnie zagrożone" wyginięciem. Dzięki ciężkiej pracy ekologów i zoologów, z zaledwie tysiąca żyjących na całym świecie osobników, udało się zwiększyć populację do ponad 1800, co zmieniło ich status na "narażone" wyginięciem. Film przedstawia jak wygląda proces rozmnażania tego gatunku, od zapłodnienia, po poród i opiekę nad małymi pandami, a ekskluzywny dostęp do instytutów badawczych zapewnia rzadki wgląd w żmudne procesy niezbędne do zachowania tego zagrożonego gatunku.

Najbliższe emisje

Reklama