Filmy podobne

sobota, 16.12 17:55
niedziela, 17.12 17:55
niedziela, 17.12 21:00
poniedziałek, 18.12 12:00
-
-

Historia

Narodziny druku - rewolucja Gutenberga

Narodziny druku - rewolucja Gutenberga Narodziny druku - rewolucja Gutenberga Narodziny druku - rewolucja Gutenberga Jean-Baptiste Péretié Francja 2017 Historia wynalezienia druku przez Johannesa Gutenberga nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Co zainspirowało renesansowego rzemieślnika? I komu zależało na jego wynalazku?

The Birth of Printing aka L'Enigme Gutenberg

reżyser: Jean-Baptiste Péretié

film dokumentalny, Francja, 2017, 52 min.

Historia wynalezienia druku przez Johannesa Gutenberga nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Co zainspirowało renesansowego rzemieślnika? I komu zależało na jego wynalazku?

Druk i książki zawdzięczamy Johanesowi Gutenbergowi i jego innowacyjnemu pomysłowi używania ruchomej czcionki - wie to już każde dziecko. Historia druku jest jednak nieco bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Okazuje się bowiem, że niemiecki drukarz wcale nie dokonał tego epokowego odkrycia sam. Od kogo podpatrzył podstawy swego wynalazku? Komu na tym zależało i jakie spotkał na swej drodze przeszkody? Fabularyzowany dokument zaprezentuje widzom Planete+ nieznane dotąd uwarunkowania i konsekwencje tego przełomowego wynalazku w historii ludzkości.

Najbliższe emisje

Reklama