Filmy podobne

czwartek, 17.01 12:55
czwartek, 17.01 23:00
piątek, 18.01 00:00
-
-

Galeria

  • Nadia Comaneci, gwiazda ery Ceausescu
  • Nadia Comaneci, gwiazda ery Ceausescu
  • Nadia Comaneci, gwiazda ery Ceausescu
  • Nadia Comaneci, gwiazda ery Ceausescu

Biografie

Nadia Comaneci, gwiazda ery Ceausescu

Nadia Comaneci, gwiazda ery Ceausescu Nadia Comaneci, gwiazda ery Ceausescu Nadia Comaneci, gwiazda ery Ceausescu Pola Rapaport Francja 2016

Nadia Comaneci, the gymnast and the dictator

reżyser: Pola Rapaport

film dokumentalny, Francja, 2016, 52 min.

Nadia Comăneci jako pierwsza w dziejach gimnastyki dostała maksymalne noty - 10 pkt siedem razy, co uczyniło ją najbardziej znaną gimnastyczką na świecie. Jej życie - pełne wyrzeczeń, poświęceń i triumfów rozgrywało się na tle brutalnego reżimu komunistycznego w jej kraju.

Nadia Comăneci zdobyła trzy złote medale na olimpiadzie w Montrealu w 1976 roku i dwa podczas igrzysk w 1980 roku w Moskwie. Jako legenda światowej gimnastyki była dwukrotną mistrzynią świata i dziewięciokrotną mistrzynią Europy. Na podstawie wspomnień Nadii Comăneci dokument opowiada historię młodej dziewczyny z Rumunii, która w wieku sześciu lat została zauważona podczas robienia gwiazdy i koziołków na szkolnym boisku, a następnie jako czternastolatka stała się mistrzynią olimpijską. Będąc "bohaterką bloku socjalistycznego" przez wiele lat była ściśle obserwowana przez władze rumuńskie.

Najbliższe emisje

Reklama